Setkání

Srdcem života sboru jsou různá setkání. Ať už se při nich setkáváme všichni nebo v menších skupinkách. Všechna setkání jsou však otevřena pro každého a každý je na ně také srdečně zván.

Děkujeme těm z vás, kteří i svou finanční obětavostí nesete odpovědnost za samostatnou existenci sboru a jeho dílo. Výhodou samostatného farního sboru jistě je, že má svou farářku či faráře. Díky tomu pak každou neděli bohoslužby a v týdnu vyučování dětí, vedení mládeže, biblické hodiny, služebnosti (svatby a pohřby) a příležitost k pastoračním rozhovorům. Toto zatím v Ratiboři možné je, proto k tomu srdečně zveme! Chci přispět!

Program v týdnu

úterý

15:00 úřední hodiny
17:00 biblická hodina
18:00 pěvecký sbor

středa

10:30 modlitební hodina
11:30 úřední hodiny
12:00 náboženství (I-II)
13:00 náboženství (III-V)

čtvrtek

14:30 konfirmační setkání

neděle

10:00 bohoslužby
nedělní škola
kavárnička
(staršovstvo)

Skupiny

Biblická hodina

Pravidelné týdenní setkání, při němž naše farářka seznamuje účastníky s pozadím vniku biblických textů a jejich aktuálním výkladem. Určeno nejširší veřejnosti. Scházíme se na faře v úterý v 17.00 hodin a těšíme se také na všechny, kdo byste chtěli rozjímat nad Bibli.

Nedělní škola

Setkání předškolních a školních dětí, které odchází po první části bohoslužeb do nedělky, kde je pro ně připraven biblický výklad a písně přiměřené jejich věku. V vedení této služby se střída osm učitelů, kteří spolupracují také na přípravě programů a bojových her při rodinných nedělích, sborových dnech, přifarských táborech a pro Štědrovečerní slavnost. Proto do kostela můžete přicházet s dětmi a vnoučaty :)

Náboženství

Náboženství to jsou setkání školních dětí, které jsou seznamovány s biblickou zvěstí pomocí příběhů, obrázků, písní a výtvarné činnosti. Koná se pro děti jejichž rodiče si to přejí ve středu na faře. Vede je p. farářka J. Wiera Jelinek, která se seznamuje s každou třídou už 1. září. Poté pozívá děti na faru a do kostela, kde spolu s učitelkami vede ukázkovou hodinu náboženství pro žáky místní základní školy. Děti se tak mají možnost  seznámit s její nabídkou výuky náboženství.

Tábor pro děti
V letě se pro děti uskutečňuje přifarský tábor a tábor pro děti ve Stříteži n.B. (vedený ostravským sborem).

Dorost a konfirmandy

Pro žáky 6. až  9. třídy se konají schůzky dorostu a konfirmační příprava vždy ve čtvrtek. Mládež se v jedno až dvouletém cyklu připravuje na své přiznání ke křtu případně křest. Obsahem je rozhovor nad biblickými příběhy, etická témata a seznámení s historií a učením křesťanské církve.
V průběhu vyučováni se mládež účastní společně s kateřinickými konfirmandy víkendovek.

Starší mládež

se schází nepravidelně, podle zájmu a potřeby.

Střední generace

Setkání po domluvě k rozhovoru nad současnými tématy.

Zvonky Dobré zprávy

Od srpna roku 2011 se koná týdenní česko-americko-slovenský tábor mládeže. Kromě zvonkohry se na biblických příbězích vyučuje také angličtina, pantomima a divadlo. Po těchto táborech vznikají další soubory Zvonků Dobré zprávy. Mládež tímto získává příležitost vzkvétat ve svých schopnostech, budovat společenství a zapojovat se do neseni Dobré zprávy, totiž Evangelia. Zkoušky souborů se konají každý týden v pátek a sobotu. Vystoupeni - dle pozvání.

Pastorační a zpovědní služby

Všem, kteří by se potřebovali a chtěli někomu svěřit se svými osobními problémy a starostmi a ztišit se při společné modlitbě, nebo by se rádi poradili ve věcech víry, nabízí pani farářka tohoto sboru své služby a čas.

Křty a svatby

Příprava na křest a předsvatební příprava dle domluvy s paní farářkou.

Křesťanská služba

Snažíme se mapovat situaci členů sboru, pečovat o vztahy ve sboru a zajistit službu potřebným sestrám a bratřím, kteří jsou staří, osamělí, nemocní, nemohoucí, lidem, kteří se ocitli na okraji sboru či v těžké životní situaci. Můžeme zajistit dovoz na bohoslužby i jiná sborová setkání, návštěvu doma i v nemocnici.

Pěvecký sbor

Pravidelné týdenní zkoušky našich zpěváků, kteří se připravují na svá vystoupení během roku (bohoslužby, církevní svátky, pohřby, zájezdy). Jsou zváni všichni, kteří rádi zpívají. Zkoušky pěveckého sboru se konají v úterý od 18.00 hodin.

Modlitební hodina

Modlitební hodina se koná ve středu dopoledne na faře. V době školního roku se scházíme v 10.30 hodin a o prázdninách v 9.00. Pozvání platí pro všechny, kdo by se chtěli víc modlit a o modlitbě něco dovědět. Kdo z vás touží po přímluvné modlitbě buď za někoho, nebo za sebe sama, ať se ozve paní farářce.

Cestopisy

Každé 3. úterý v měsíci jste srdečně zváni k účasti v zeměpisných setkáních s paní Světlou Rožnovjákovou, která se s námi poděli o své zážitky z cest po světě.

Přizváni

K životu ve sboru bychom rádi přizvali všechny zájemce. Rádi bychom vyzvali všechny „okrajové“ členy sboru, aby se ke členství ve sboru aktivně přihlásili, pokud mohou. Pozváni platí také pro ty, kteří mají o život ve sboru zájem, zájem o Boží slovo, které může promluvit i do jejich života. Sbor to je prostor, ve kterém smíme zkušenost s Božím slovem sdílet.